از جشنواره فیلم فجر چه خبر

هاشمی بهترین بازیگر مرد شد
دیپلم افتخار به همراه خودرو پراید بهترین بازیگر مرد به علی مصفا برای فیلم آسمان محبوب اهداء شد.
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد به همراه خودرو سمند در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر به مهدی هاشمی برای بازی در فیلم‌های  سینمایی «آقا یوسف و آلزایمر»اهداشد. هاشمی جایزه خود را از رحیم مشایی دریافت کرد.
مهدی هاشمی ضمن تشکراز هیات داوران و برگزارکنندگان جشنواره و دکتر رفیعی عزیز و معتمدی نیمی ازجایزه را به خانه سینما تقدیم می کنم که عضو آن هستم  و نیم دیگر را تقدیم به استاد کیانوش عیاری تقدیم می کنم که فیلم ایشان را نشان ندادند. دلیل حضور ما در اینجا این است که بگوییم سینما مال ماست. سینما مال همه ماست. بدون اینکه شقه شقه اش کنیم. سینما مال همه ماست.
نامزدهای بهترین بازیگر مرد عبارت بودند از: مهدی هاشمی (آقا یوسف و آلزایمر)، پرویز پرستویی (سیزده 59)، فرخ نعمتی (برف روی شیروانی داغ)، علی مصفا (آسمان محبوب)، پولاد کیمیایی (جرم)، پژمان بازغی (ندارها)، حسین یاری (پاریس تا پاریس)

ویشکا آسایش بهترین بازیگر زن شد
دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن  به همراه خودرو پراید در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر به مهتاب کرامتی برای بازی در فیلم «آلزایمر» اهداء شد. مهتاب کرامتی جایزه خود را از جواد شمقدری معاونت سینمایی دریافت کرد.
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن  به همراه یک دستگاه خودرو سمند در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر به «ویشکا آسایش» برای بازی در فیلم سینمایی «ورود آقایان ممنوع» اهدا شد. آسایش جایزه خود را از مجید انتظامی دریافت کرد.
مهتاب کرامتی با عرض سلام و تشکر از هیات داوران گفت: ممنون از جناب آقای سعدی برای تهیه فیلم خوب  آلزایمر
ویشکا آسایش در ابتدا سلام و تشکر از هیات داوران گفت: من می خواهم تشکر به خصوص از دوستان و همکاران فیلم ورود آقایان ممنوع کنم. از رامبد جوان و پیمان قاسم خانی برای فیلمنامه خوبش. از رضای عزیزم که اجازه داد به راحتی و بدون دغدغه کار کنم تشکر می کنم. 
نامزدهای بهترین بازیگر  زن عبارت بودند از: لیلا حاتمی (جدایی نادر از سیمین)، ویشکا آسایش (ورود آقایان ممنوع)، مهتاب کرامتی (آلزایمر)، لادن مستوفی (گلچهره)،غزل شاکری (آینه‌های روبرو)،هانیه توسلی (ندارها)، فاطمه معتمدآریا (اینجا بدون من)

اصغر فرهادی بهترین کارگردان شد
سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به همراه دستگاه خودرو سمند در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر به «اصغر فرهادی» برای کارگردانی فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین»  اهدا شد. شهاب حسینی به نمایندگی از اصغر فرهادی این جایزه را از رحیم مشایی دریافت کرد. 
شهاب حسینی به نمایندگی از فرهادی گفت: این جایزه تقدیر از یک متفکر و بعد یک فیلمساز است. مبارکشان باشد
نامزدهای بهترین کارگردانی عبارت بودند از: مسعود کیمیایی (جرم)، داریوش مهرجویی (آسمان محبوب)، اصغر فرهادی (جدایی نادر از سیمین)، احمدرضا معتمدی (آلزایمر)،محمد بزرگ‌نیا (راه آبی ابریشم)

«جرم »بهترین فیلم شد
سیمرغ بلورین بهترین فیلم به همراه یک دستگاه خودرو سمند جشنواره بیست و نهم فیلم فجر به فیلم سینمایی «مسعود کیمیایی» برای کارگردانی فیلم سینمایی «جرم»اهدا شد. کیمیایی جایزه خود را از جواد شمقدری دریافت کرد.
مسعود کیمیایی در ابتدا به حضار سلام و عرض ادب کرد و گفت: سلام و سپاس به خانم ها و آقایان قربان محبت همه شما عزیزان. نمی دانم سی سال پیش جا مانده به من داده می شود نمی دانم چه اتفاقی افتاده که به یاد من افتادند. درود به این هیات داوران که بخش مهم سینمای مستقل را نگاه کردند و به فیلم مستقل جایزه دادند. دسته بندی نبود من فیلمساز تنها و وابسته به جایی نیستم و با سرمایه شخصی فیلم ساختم. تشکر می کنم از هیات داوران که این استقلال را این بار احساس کردم نه برای جایزه این حرمت استقلال در این هیات داوران نگه داشته شد. 
پولاد کیمیایی که به همراه پدر روی صحنه آمده بود گفت: با عرض سلام و ادب، خوشحالم در خدمت شما هستم. طی این سالها چیزهای زیادی از پدر آموختم.افتخار می کنم در کنار پدر هستم و استقبال شما عزیزان را می بینم. 
سیمرغ بلورین  و جایزه ویژه هیات داوران به همراه یک دستگاه سمند به داریوش مهرجویی برای ساخت فیلم آسمان محبوب اهداء شد. وحیده محمدی فر جایزه همسر خود را از مجید انتظامی دریافت کرد. 
محمدی فرپس از دریافت جایزه مهرجویی گفت: مهرجویی به خاطر سرماخوردگی نتوانستند در جشنواره حضور پیدا کنند. از هیات داوران تشکر کردند وهمه همکاران در آسمان محبوب.
دیپلم افتخاربه همراه پنج سکه بهار آزادی برای ساخت فیلم ملاقات به شاپور قریب اهداء شد. رافعی به نمایندگی از قریب از علی معلم دریافت کرد.
اولین نمونه سیمرغ زرین به بهترین فیلم از نگاه ملی به همراه 12 سکه بهار آزادی به محمدرضا بزرگ نیا برای فیلم راه آبی ابریشم اهداء شد. 
دیپلم افتخار ویژه جشنواره به همراه خودرو پراید به محمدرضا اسلام لو برای فیلم «جعبه سیاه» اهدا شد
سیمرغ بلورین ویژه جشنواره به همراه خودرو پراید به فیلم «33 روز» به کارگردانی جمال شورجه اهدا شد.
سیمرغ بلورین ویژه جشنواره به همراه خودرو پراید نمایش ارزش های نام دفاع مقدس  به حمید بهمنی برای فیلم سینمایی گلوگاه شیطان
سیمرغ بلورین و دستگاه خودرو از نگاه تماشاگران به فیلم «جدایی نادر از سیمین» به اصغر فرهادی اهداء شد. 
جمال شورجه در این بخش گفت: خوشحالم همه آزادانه آمدند و اظهار نظر کردند ومطالبی را گفتند. این آزادی را مدیون ملت شهید پرور ایران هستیم. من تشکر می کنم از مردم شریف و قهرمان لبنان و از هیات داوران و برگزارکنندگان جشنواره که ماهها شبانه روز تلاش کردند تا فیلم های خوبی به نمایش دربیاید.
حمید بهمنی نیز  در این بخش گفت: این فیلم به هیات داوران نشان داده نشد اما من تشکر می کنم که آقای شمقدری و مسعودشاهی  فیلم را دیدند. این جایزه را به  شهدای غواص لشکر 19 فجر تقدیم می کنم.
در ادامه مراسم، اصغر فرهادی از طریق تلفن همراه با مدیرعامل بنیاد فارابی گفت: من دلم می خواست آنجا باشم تشکر می کنم از گروه بسیار خوب که مرا همراهی کردند. همه کسانی که در تولید و چه در ساخت فیلم مرا یاری رساندند تشکر می کنم. 
نامزدهای بهترین فیلم عبارت بودند از:  آسمان محبوب (داریوش مهرجویی)، جدایی نادر از سیمین (اصغر فرهادی)،جرم (مسعود کیمیایی)، آلزایمر (احمدرضا معتمدی)، سی‌و‌سه روز (جمال شورجه)

/ 1 نظر / 18 بازدید
محمد

سلام وب قشنگی دارین اگه میشه یه سری به وبلاگ من بزنید[دست]