بازیگر نقش "سوپرمن" درگذشت

جکی کوپر، بازیگر مطرح و برجسته نقش "سوپرمن" و کارگردان صاحب نام مجموعه های تلویزیونی، در 88 سالگی درگذشت. به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، جکی کوپر، بازیگر مطرح و برجسته نقش "سوپرمن" در 4 قسمت از مجموعه فیلم های اکشن "سوپرمن" (Superman) به کارگردانی کریستوفر ریو و جوان ترین نامزد دریافت جایزه اسکار در طول تاریخ سینمای هالیوود، در 88 سالگی درگذشت.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، جکی کوپر، در سال 1931 میلادی، زمانی که 9 سال داشت، برای بازی در فیلم سینمایی "اسکیپی" (Skippy) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود.

کوپر بین سال های 1930 تا 1933 علاوه بر ایفای نقش در فیلم سینمایی "اسکیپی"، با بازی در فیلم های سینمایی دیگری همچون "پست فطرت های کوچک" (Little Rascals)، "دار و دسته ما" (Our Gang)، "قهرمان" (The Champ) و "جزیره گنج" (Treasure Island) توانست در همان دوران کودکی به محبوبیت و معروفیت خاصی در هالیوود برسد.

این بازیگر پیش کسوت سینما و تلویزیون در سال های 1940 و 1942 میلادی نیز با بازی در 2 فیلم سینمایی "هفده" (Seventeen) و "خلاصه واژه" (Syncopation) توانست نام خود را بار دیگر بر سر زبان مخاطبان و منتقدان سینمای هالیوود بیاورد.

با ظهور جنگ جهانی دوم، جکی کوپر سینما را رها کرد و با فعالیت در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا مشغول به جنگ شد، اما پس از اتمام جنگ و در سال 1949 و 1951 میلادی، به ترتیب با بازی در فیلم های سینمایی "کوچه ماگنولیا" (Magnolia Aleey) و "آقای رابرتز" (Mr. Roberts) بار دیگر فعالیت خود در عرصه سینما را آغاز کرد.

در دهه های 60 و 70 میلادی، کوپر با ساخت مجموعه تلویزیونی های متعدد وموفق بسیاری مانند "سایه سفید" (The White Shadow) و "هیچ دلیل زمینی


/ 0 نظر / 21 بازدید