چرا مختارنامه پخش نشد

آماده‌سازی بخش‌هایی از موسیقی، جلوه‌های ویژه و صداگذاری سریال داوود میرباقری همزمان با پخش این سریال اتفاق می‌افتد. بر این اساس به دلیل حجم بالای جلوه‌های ویژه، سازندگان این سریال نتوانستند قسمت جدید «مختارنامه» را به موقع آماده پخش کنند.

سریال «مختارنامه» که جمعه شب ششم خرداد قرار بود جنگ میان لشگر ابراهیم و ابن زیاد را به نمایش بگذارد، به دلیل حجم بالای جلوه‌های ویژه پخش نشد و به جای سریال داوود میرباقری فیلم سینمایی «مورد عجیب بنجامین باتن» با بازی براد پیت روی آنتن شبکه یک رفت.

ضمن اینکه پیش از رسیدن موعد پخش این سریال، در شبکه‌ یک و سایر شبکه‌ها از طریق زیرنویس اعلام شد که به دلیل «مشکل در تدوین» مختارنامه پخش نمی‌شود.

رضا استادی مدیر روابط عمومی سریال «مختارنامه» درباره‌ علت پخش نشدن سریال داوود میرباقری توضیح داد:‌ «تهیه‌کننده و کارگردان پیش از این تذکرات لازم را به شبکه داده بودند و با تاکید بر مشکلات فنی، فاصله چندماهه‌ای را برای آماده‌سازی سریال خواسته بودند. پیش از پخش، حداقل چهار یا پنج ماه زمان لازم بود تا بتوانیم کار را آماده‌سازی کنیم، اما این مهلت داده نشد و شبکه اصرار داشت پخش از مهرماه آغاز شود. بر این اساس قسمت‌های قبل نیز با فشردگی خاصی برای پخش آماده شد. ولی قسمت 32 به دلیل حجم بالای جلوه‌های ویژه آماده نشد.»

وی در عین حال تاکید کرد: «این‌‌که تلویزیون اعلام کرد سریال «مختارنامه» به دلیل تدوین پخش نشده، درست نیست، چون تدوین «مختارنامه» دو سال پیش به پایان رسیده است.‌»

/ 0 نظر / 22 بازدید