پورنو و سیاست دو رغیب یا دو رفیق

سرویس بین الملل «فردا»: روزگاران قدیم، سیاستمداران برای پیشبرد خواسته‌های خود به مسائل جنسی چنگ می‌زدند تا شاید در چشم بیایند و از این طریق طرافداران و حامیانی برای خود دست و پا کنند و مدتی بر کرسی قدرت تکیه زنند. برای مثال، «تانیا در ور» بلژیکی در انتخابات 2007 برای جذب آرا در انتخابات مجلس با ظاهری برهنه در پوسترهای تبلیغاتی حزب NEE ظاهر شد. 

 
این حزب که در سال 2005 تاسیس شده بود برای اقبال در انتخابات دستاویز این ترفند شد. او حتی به مردم خود قول داد تا در صورت پیروزی در انتخابات، برای مردم خود اشتغال زایی کند. او ضمانت داد تا 40 هزار شغل جنسی برای هموطنان خود ایجاد کند.

 
اما افشاگری‌های ویکی لیکس در سال گذشته، این بار شاهین ترازو را به سمت سیاست ثقل داده است. این روز‌ها روند معکوسی ایجاد شده است. گردانندگان سایت‌های پورنو برای افزایش مخاطبان خود به سیاست رجوع می‌کنند تا از این طریق کامیابی کنند. 

 
افشاگری‌های ویکی لیکس که در اواخر سال گذشته میلادی زلزله‌ای را در عرصه بین الملل ایجاد کرد، این بار از سوی گردانندگان سایت‌های پورنو مورد استفاده قرار گرفته تا این بار زلزله پورنو کانون توجهات شود. برای این منظور سایت جدیدی با نام «پورنو ویکی لیکس» تاسیس شده است تا به افشاگری در خصوص بازیگران پورنو بپردازد. 

 
گردانندگان صنعت پورنو برای جذب مخاطبان بیشتر اقدام به تاسیس این سایت کرده‌اند. مسئولین این سایت – که مقر اصلی آن در هلند است- با اعلام این خبر، عنوان داشتند که تا به حال 1500 بازیگرسینمایی اعلام همکاری کرده‌اند. این سایت قرار است محرمانه‌های این افراد را به طور تدریجی در سایت خود منتشر کند و به شرح زندگی و زوایای پنهان آن بپردازد. 

 
این خبر، ازیک سو نشانگر بالا بودن کاربران این قبیل موضوعات درفضای مجازی کشورهای اروپایی و امریکایی است. در همین زمینه چندی پیش اعلام شد که ماموران نظارتی پنتاگون متوجه شده‌اند که 5200 کارمند این مجموعه، کاربران چنین سایت‌هایی هستند. پس از این کشف تاریخی شگفت انگیز، اعلام شد که تحقیقات در این خصوص انجام خواهد شد و لیست این افراد منتشر خواهد شد. 
اما تنها دو سوم از این نام‌ها مورد بازپرسی قرار گرفتند و اسامی آن‌ها منتشر شد، اما نام 1700 نفر از آن‌ها هرگز اعلام نشد و مقامات قضایی نیز نتوانستند تکلیف 1700 نام دیگر را مشخص کنند، زیرا که نامهای روسا نبایستی تحت هیچ شرایطی منتشر می‌شد. 

 
نکته جالب توجه اینجاست که تعداد این افراد ده، صد و یا حتی هزار نبود بلکه 5200 نفر اعلام شده بود که نشانگر عمق فاجعه در جامعه امریکا بود. 

 
از سوی دیگر این مساله نشان می‌دهد، پس از شکسته شدن تابوی استعمال کلمه «همجنس گرایی» و عادی شدن این موضوع در جامعه امریکا، به لحاظ اخلاقی اینجامعه وارد عصر جدیدی شده است. در حال حاضر پدیده همجنس گرایی صرفا به افراد جوان محدود نمی‌شود بلکه افراد سالمند نیز از حامیان اجرای کامل این طرح در تمامی ایالات امریکا می‌باشند. 

 
پورنوگرافی سالهاست برای خود به صنعتی قدرتمند تبدیل شده است و گردانندگان این سایت‌ها پول‌های کلانی از این طریق به جیب می‌زنند. حتی گفته می‌شود که این صنعت در حال حاضر محل پولشویی بسیاری از شرکت‌های بزرگ و بین المللی است. پس از اینکه دامین‌های جدیدی برای این صنعت تعریف شد و بحث‌های فراوانی را در رسانه‌ها بر انگیخت، این بار صنعت پورنوگرافی به سیاست متوسل شده است. 

 
این قبیل مسائل نشان دهنده به محاق افتادن اخلاق در جوامع اروپایی و امریکایی است. اخلاق دیگر نه در حوزه اجتماعی بلکه صرفا به حوزه درونی منتقل شده و همه چیز مجاز دانسته می‌شود.
/ 0 نظر / 25 بازدید